With its modular design, VWTA2347-L allows the installation of six 42″-47″ screens in 2×3 landscape orientation. VWTA2347-L is characterised by high-end quality and aesthetics. Durable aluminium design and braked castors ensure high mobility, and as such VWTA2347-L enjoys great interest among exhibitors during trade fairs and conferences.
The mounted accessories (computer shelf) and the mount with VESA 100×100 make the VWTA2347-L mobile structure suitable for places where there is a need for dynamic and effective communication with the audience, displaying and instantly updating information on the monitor wall.
| Index | VWTA2347-L |
| Category | Mobile Video Wall Mounts |
| Product group | Video walls and menu board |
| Color | Black |
| Warranty | 5-year limited |
| Number of screens | 6 |
| Minimum screen size | 42″ |
| Maximum screen size | 49″ |
| Maximum load | 205 kg |
| VESA Mounting Compatibility | 50×50 do 600×400 |
| Product dimensions | W: 1960 mm D: 964 mm H: 2620 mm(W: 77,17″ D: 37,95″ H: 103,15″) |
| Product weight | 92 kg (20 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 2477 mm (97,52″) |
| Min. distance from mounting surface | 330 mm (12,99″) |
| Max. mounting pattern | 600mm x 410 mm |
| Min. mounting pattern | 50 mm x 50 mm |
| Index SAP | WWTR-VWTA2347-L |
| EAN Code | 5902841112483 |
| Color | Black |
| Package Dimensions | 1835 x 110 x 190 mm |
| Package Weight | 10,5 kg |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |