With its modular design, VWTA3247-L allows the installation of six 42″-47″ screens in 3×2 landscape orientation. VWTA3247-L is characterised by high-end quality and aesthetics. Durable aluminium design and braked castors ensure high mobility, and as such VWTA3247-L enjoys great interest among exhibitors during trade fairs and conferences.
The mounted accessories (computer shelf) and the mount with VESA 100×100 make the VWTA3247-L mobile structure suitable for places where there is a need for dynamic and effective communication with the audience, displaying and instantly updating information on the monitor wall.
| Product dimensions: | W: 2930 mm D: 964 mm H: 2017 mm(W: 115,35″ D: 37,95″ H: 79,41″) |
| Product weight | 105 kg (231 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 2477 mm (73,90″) |
| Min. distance from mounting surface | 330 mm (12,99″) |
| Max. mounting pattern | 600 mm x 410 mm |
| Min. mounting pattern | 50 mm x 50 mm |
| SAP Index | WWTR-VWTA3247-L |
| EAN Code | 5902841112506 |
| Color | Black |
| Waga opakowania | 10,5 kg |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |