The VWMPOP.ARMS are professional accessories designed for modular menu board systems. With a pop-out function, they allow quick service access – the display can be smoothly pulled forward for easy maintenance, cable management, or replacement. This feature greatly simplifies and speeds up the handling of multi-screen installations.
Thanks to their robust steel construction, high load capacity of up to 40 kg, and elegant black finish, VWMPOP.ARMS ensure durability, stability, and a modern look. They are the perfect choice for demanding commercial environments such as quick service restaurants (QSR), retail chains, airports, and corporate spaces, where reliability of digital signage systems is crucial.
| Index | VWM.ARMS |
| Category | Menu Board |
| Color | Black |
| Warranty | Limited 5-years |
| Maximum Load | 40 kg |
| Product weight | 2 kg (4,4 lb) |
| SAP Index | WUSC-VWM.ARMS |
| EAN Code | 5902841105089 |
| Color | Black |
| Package Dimensions | 548 x 180 x 40 mm 21,57 x 7,08 x 1,57” |
| Package Weight | 2,2 kg 4,85 Ib |
| HS Code (Harmonized System) | 732690 |
| HTS Code (Harmonized Tariff Schedule) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |