Designed for practical portrait installation of large screens. XWB3 is a robust flat wall mount that provides extraordinary functionality with its minimalist design. The ease of installation makes it very simple to use on all types of wall surfaces. Screen protection against falling, robust finish and, at the same time, modern design allow the use of XWB3 in conference rooms, waiting rooms and other public areas.
| Product dimensions | W: 600 mm D: 41 mm H: 1245 mm (W: 23,62″ D: 1,61″ H: 49,02″) |
| Product weight | 9,5 kg (21 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 41 mm (1,61″) |
| Min. distance from mounting surface | 41 mm (1,61″) |
| Max. mounting pattern | 1200 mm x 550 mm |
| Min. mounting pattern | 180 mm x 50 mm |
| SAP Index | WUSC-XWB3c-B |
| EAN Code | 5908252961924 |
| Color | Black |
| Package Dimensions | 1280 x 320 x 60 mm (50,39 x 12,60 x 2,36″) |
| Package Weight | 9,8 kg (22 lb) |
| HS Code (Harmonized System) | 732690 |
| HTS Code (Harmonized Tariff Schedule) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |