With its modular design, VWTA3357-L allows the installation of nine 50″-57″ screens in 3×3 landscape orientation. VWTA3357-L is characterised by high-end quality and aesthetics. Durable aluminium design and braked castors ensure high mobility, and as such VWTA3357-L enjoys great interest among exhibitors during trade fairs and conferences. The mounted accessories (computer shelf) and the mount with VESA 100×100 make the VWTA3357-L mobile structure suitable for places where there is a need for dynamic and effective communication with the audience, displaying and instantly updating information on the monitor wall.
| Product dimensions | W: 3320 mm D: 964 mm H: 2620 mm(W: 130,71″ D: 37,95″ H: 103,15″) |
| Product weight | 144 kg (317 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 2477 mm (97,52″) |
| Min. distance from mounting surface | 330 mm (12,99″) |
| Max. mounting pattern | 600 mm x 410 mm |
| Min. mounting pattern | 50 mm x 50 mm |
| SAP Code: | WWTR-VWTA3357-L |
| EAN Code: | 5902841112476 |
| Color | Black |
| Package Dimensions | 1 (10) 1140 x 240 x 170 mm2 (10) 1140 x 240 x 170 mm3 (10) 1995 x 90 x 190 mm4 (10) 1995 x 90 x 190 mm5 (10) 1995 x 90 x 190 mm6 (10)7 (10) 2255 x 90 x 190 mm8 (10) 2255 x 90 x 190 mm9 (10) 2255 x 90 x 190 mm10 (10) 1140 x 240 x 170 mm |
| Package Weight | 1 (10) 31,5 kg2 (10) 16 kg3 (10) 10,5 kg4 (10) 10,5 kg5 (10) 10,5 kg6 (10) 12 kg7 (10) 12 kg8 (10) 12 kg9 (10) 12 kg10 (10) 33 kg |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |