TRV400.006 dedicated to LED all-in-one Samsung 130″ IAC is ideal for all professional applications in conference rooms, office spaces, educational institutions. It is mobile and allows practical use in any arrangement due to its ergonomic shape and stable aluminum structure. The TRV400 videoconferencing cart is equipped with a system that protects monitors from falling and intuitive screen height adjustment. AV accessories, such as a laptop or camera, can be placed on shelves that are fitted directly to the vertical column. In addition, the integrated cable management system provides smart installation and makes the finished solution look very aesthetic.
| Index | TRV400.006 |
| Category | Trolleys and Stands |
| Product group | Flat Screen Trolleys |
| Color | Black |
| Warranty | 5-year limited |
| Number of screens | 1 |
| Minimum screen size | 100″ |
| Maximum screen size | 136″ |
| Maximum load | 200 kg |
| Adjustable height | yes |
| VESA mounts | 100×100 to 1500×900 |
| Product dimensions | W: 1960 mm D: 964 mm H: 2017 mm(W: 87.40″ D: 37.95″ H: 79.53″) |
| Product weight | 57 kg (126 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 1700 mm (66.92″) |
| Min. distance from mounting surface | 500 mm (19.68″) |
| Max. mounting pattern | 1900 mm x 906 mm (74.80 x 35.66″). |
| Min. mounting pattern | 50 mm x 95 mm (1.96 x 3.74″). |
| SAP Index | WWTR-TRV400 |
| EAN code | 5902841106444 |
| Color | Black |
| Package dimensions | W: 2010 mm D: 260 mm H: 650 mm(W: 79.13″ D: 10.24″ H: 25.59″) |
| Package weight | 77 kg (170 lb) |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |