This is an excellent choice for users looking for a practical solution that meets the highest expectations. It has been designed to provide comfort during a video conference, speech or public presentation. TRV200 is perfect for all professional applications in conference rooms, office rooms and educational facilities. It is mobile and allows practical use in any arrangement due to its ergonomic shape and stable aluminum structure. The TRV200 videoconferencing trolley is equipped with a system that protects the monitor against falling and ensures intuitive adjustment of screen height. AV accessories, such as a laptop or camera, can be placed on shelves that are fitted directly to the vertical column. In addition, the integrated cable management system provides smart installation and makes the finished solution look very aesthetic.
| Product dimensions | W: 875 mm D: 1246 mm H: 1853 mm (W:34.45 “D:49.06” H:72.95) |
| Product weight | 50 kg (110 lb) |
| Max. distance from the floor to the center of the screen | 1770 mm (69,68″) |
| Min. distance from the floor to the center of the screen | 480 mm (18.90″) |
| Max. mounting pattern | 920 mm x 617.5 mm |
| Min. mounting pattern | 50 mm x 95 mm |
| SAP Index | WWTR-TRV200 |
| EAN code | 5902841112087 |
| Color | Black |
| Package dimensions | W: 1750 mm D: 260 mm H: 500 mm(W: 68.90″ D: 10.24″ H: 19.69″) |
| Package weight | 55.5 kg (122 lb) |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |