High-quality TRF100 video conference trolley designed specifically for Samsung Flip. It looks stylish and modern and also turns the Samsung Flip Display into a mobile presentation tool. The rotating head allows the digital flipchart to be rotated from vertical to horizontal and vice versa at any time. Smooth screen height adjustment ensures functionality and allows the user to adjust image to the room and the needs of the audience. With its high quality casters, the system can be easily and safely moved from room to room. Locked casters ensure safe positioning at the target location. The included shelf provides practical storage space under the Flip.
| Product dimensions | W: 1123 mm D: 619 mm H: 1285 mm(W: 44.21″ D: 24.37″ H: 50.59″) |
| Product weight | 45 kg (99 lb) |
| Max. distance from floor to screen centre | 1600 mm (62,99″) |
| Min. distance from floor to screen centre | 1060 mm (41,73″) |
| Max. mounting pattern | 400 mm x 400 mm |
| Min. mounting pattern | 200 mm x 200 mm |
| SAP Index | WWTR-TRF100 |
| EAN code | 5902841134911 |
| Color | White |
| package dimensions | 1220 x 785 x 125 mm(48.03″ x 30.91″ x 4.92″) |
| Package weight | 50 kg (110 lb) |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |