The SV10 desk mount for three 19″-27″ screens is designed for users who perform work related to all-day screen operation. Screen tilting adjustment by -50°/+50° and 90° right-left screen rotation allow you to position the screens to suit the user’s individual needs and ensure excellent comfort during office work. Two types of desk fastenings of the mount are suitable for any installation, increasing its functionality. SV10 is a perfect choice for those who value ergonomics when working with a computer and spending many hours at the desk, including the industry, transport and monitoring centres.
| Product dimensions | W: 1410 mm D: 158 mm H: 500 mm(W: 55,51″ D: 6,22″ H: 19,69″) |
| Product weight | 7,5 kg (17 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 400 mm (15,75″) |
| Min. distance from mounting surface | 100 mm (3,94″) |
| Max. mounting pattern | 100 mm x 100 mm |
| Min. mounting pattern | 75 mm x 75 mm |
| SAP Index | WUBI-SV10c-B |
| EAN Code | 5902841103269 |
| Color | Black |
| Package Dimensions | 1560 x 315 x 170 mm(61,42 x 12,40 x 6,69″) |
| Package Weight | 9,7 kg (21 lb) |
| HS Code (Harmonized System) | 732690 |
| HTS Code (Harmonized Tariff Schedule) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |