The SV05 desk mount for two monitors is a solution for those who value ergonomics when working with a computer. . Full height adjustment combined with 360° arm rotation ensures excellent comfort during office work. Two types of desk fastenings are suitable for any installation, increasing the functionality of the mount. SV05 is a perfect choice for those performing full-day work with monitors, including in the industry, transport and monitoring centres.
| Product dimensions | W: 750 mm D: 157 mm H: 500 mm(W: 29.53″ D: 6.18″ H: 19.69″) |
| Product weight | 4 kg (9 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 400 mm (15,75″) |
| Min. distance from mounting surface | 100 mm (3,94″) |
| Max. mounting pattern | 100 mm x 100 mm |
| Min. mounting pattern | 75 mm x 75 mm |
| SAP Index | WUBI-SV05c-B |
| EAN code | 5908252960521 |
| Color | Black |
| Package dimensions | 820 x 185 x 120 mm(32.28″ x 7.28″ x 4.72″) |
| Package weight | 5 kg (11 lb) |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |