STD04 is a simple and universal solution for mounting small screens weighing up to 15 kg. A robust, durable base made of 10 mm thick powder-coated sheet metal can be screwed to the floor for constant exhibition. Alternatively, STD04 can be used as a standalone stand without being screwed to the floor.
| Product dimensions | W: 559 mm D: 350 mm H: 1102 mm(W: 22.01″ D: 13.78″ H: 43.39″) |
| Product weight | 18 kg (40 lb) |
| Max. distance from floor to screen centre | – |
| Min. distance from floor to screen centre | – |
| Max. mounting pattern | 100 mm x 100 mm |
| Min. mounting pattern | 75 mm x 75 mm |
| Index | WSTD-STD04c-B |
| EAN code | 5908252963072 |
| Color | Black |
| Package dimensions | 1050 x 385 x 160 mm(41.34″ x 15.16″ x 6.30″) |
| Package weight | 19 kg (42 lb) |
| HS Code (Harmonized System) | 732690 |
| HTS (Harmonized Tariff Schedule) code | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |