POK90 is a modern outdoor kiosk designed for Samsung 46″ OH Series screens. Robust design, functionality and aesthetics make this model ideal for public, urban and commercial spaces – such as bus stops, promenades, shopping malls and information areas.
The kiosk is made of durable steel construction, providing high resistance to weather and mechanical damage. Thanks to the integrated cable routing system, the installation proceeds aesthetically and safely, with no visible cables outside.
Space is also provided inside the enclosure for IT equipment, allowing for additional devices such as media players, routers or control units. Quick and easy assembly reduces installation time, and the clever design allows convenient service access.
| Product dimensions | W: 745 mm D: 140 mm H: 1887 mm(W:29.33″ D:5.51″ H:50.96″) |
| Product weight | 50 kg (110.23 lb) |
| SAP Index | WOZE-POK90 |
| EAN code | 5902841105652 |
| Color | Black |
| Package dimensions | 1887 x 745 x 140 mm 50.96 x 29.33 x 5.51″ |
| Package weight | 65 kg (143.30 lb) |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |