POK101 is a state-of-the-art outdoor kiosk designed for LG 55″ XE4F-M screens. It is an ideal solution for public, commercial and informational spaces – where durability, security and aesthetics for digital content presentation are essential.
Made of durable steel construction, the POK101 kiosk provides resistance to weather and mechanical damage. Thanks to the integrated cable routing system, the installation is aesthetically pleasing and safe, which is crucial for installation in public areas.
The POK101 also offers space for additional IT equipment, allowing easy integration of media players, routers or other control devices. Quick and easy installation significantly reduces installation time, and service access allows for efficient maintenance for the life of the product.
| Number of screens | 1 |
|---|
| Index | POK101 |
| Category | Infokiosks |
| Material thickness | 3mm on the request |
| Color | Black |
| Warranty | 5-year limited |
| Number of screens | 1 |
| Screen size | 55″ |
| Maximum load | 80 kg |
| Product dimensions | W: 862 mm D: 200 mm H: 1981 mm(W: 33.93″ D7.87″ H: 77.99″) |
| Product weight | 60 kg (132.27 lb) |
| SAP Index | WOZE-POK101 |
| EAN code | 5902841131408 |
| Color | Black |
| Package dimensions | W: 1981 mm D: 862 mm H: 200 mm(W: 77.99″ D: 33.93″ H: 7.87″) |
| Package weight | 65 kg (143.30 lb) |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |