Typical flat wall mount for small screens. Its simple design makes it quick and simple to install. The small area occupied by the GD22 mount and its minimum distance from the wall of 18 mm make this mount extremely functional. GD22 is a mount perfect to screen installation in hotel rooms or in small waiting rooms. High-end finish will meet the expectations of the most demanding customers.
| Product dimensions | W: 205 mm D: 18 mm H: 150 mm (W: 8.07″ D: 0.71″ H: 5.91″) |
| Product weight | 1 kg (2 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 18 mm (0,71″) |
| Min. distance from mounting surface | 18 mm (0,71″) |
| Max. mounting pattern | 100 mm x 100 mm |
| Min. mounting pattern | 75 mm x 75 mm |
| SAP Index | WUSC-GD22c-B |
| EAN code | 5902841103566 |
| Color | Black |
| Package dimensions | 225 x 165 x 25 mm(8.86 x 6.50 x 0.98″) |
| Package weight | 1 kg (2 lb) |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |