DM121 with dual arms for two 19 “-27” monitors is designed for users who value ergonomics while working at the computer. The full height adjustment of the monitors, combined with the 360° rotation of the arms, gives you the ability to position the screens according to your individual needs and provides excellent comfort during office work. Two types of mounts for the desk bracket allow any kind of installation, increasing its functionality. DM121 is an ideal choice for people who do all-day monitor work, among others. including in the industry, transport and monitoring centres. This mount will be perfect for users who value both functionality and aesthetics of workmanship.
| Product dimensions | W: 135 mm D: 650 mm H: 530 mm(W: 5.31″ D: 25.59″ H: 20.87″) |
| Product weight | 6.6 kg (15 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 500 mm (19,69″) |
| Min. distance from mounting surface | 210 mm (8,27″) |
| Max. mounting pattern | 100 mm x 100 mm |
| Min. mounting pattern | 75 mm x 75 mm |
| SAP Index | WUBI-DM121 |
| EAN code | 5902841132054 |
| Color | Black |
| Package dimensions | 700 x 300 x 110 mm(27.56″ x 11.81″ x 4.33″) |
| Package weight | 7.6 kg (17 lb) |
| HS Code (Harmonized System ) | 732690 |
| HTS code (Harmonized Tariff Schedule ) | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |