The CMS21 robust monitor or TV mount is a solution for those who value aesthetics and precision of design. Equipped with a system that protects the screen against falling, it works perfectly in hotels, restaurants or public buildings. CMS21 features a slim structure and simple design. Stepwise height adjustment ensures accurate fastening, and the integrated cable management system allows the cabling to be hidden, guaranteeing aesthetic appearance of any audiovisual installation.
| Product dimensions | W: 800 mm D: 200 mm H: 1545 mm(W: 31.50″ D: 7.87″ H: 60.83″) |
| Product weight | 18.5 kg (41 lb) |
| Max. distance from mounting surface | 2100 mm (82,68″) |
| Min. distance from mounting surface | 1300 mm (51,18″) |
| Max. mounting pattern | 750 mm x 460 mm |
| Min. mounting pattern | 50 mm x 95 mm |
| Index | WUSU-CMS21 |
| EAN code | 5908252968411 |
| Color | Black |
| Package dimensions | 1310 x 315 x 170 mm(51.57″ x 12.40″ x 6.69″) |
| Package weight | 19.5 kg (43 lb) |
| HS Code (Harmonized System) | 732690 |
| HTS (Harmonized Tariff Schedule) code | 7326909890 |
| Country of origin | Poland |