„Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana” stwierdził Heraklit z Efezu. Trudno się z tym nie zgodzić zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których zmiany następują w astronomicznym tempie. Zmienia się rynek, otoczenie biznesowe, zmieniają się potrzeby klientów, dlatego też zmienia się i nasza firma.

 

Krok do przodu

Nieustanie szukamy nowych rozwiązań i możliwości rozwoju, inspiracji do tworzenia coraz lepszych produktów pod względem funkcjonalnym i wizualnym. Rośniemy w siłę, poszerzamy naszą ofertę, wchodzimy na nowe europejskie oraz światowe rynki i jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni. Taka pozycja firmy na rynku zobowiązuje do nienagannego wizerunku, stąd nasza decyzja o rebrandingu.

 

Nowe logo

Na przestrzeni kilku ostatnich lat nasze logo przechodziło mniejsze lub większe metamorfozy. W ostatnim czasie funkcjonował już tylko sam logotyp czyli graficzne przedstawienie nazwy, bez dodatkowych elementów. Teraz nadszedł czas, aby zaprojektować je od podstaw z uwzględnieniem wszystkich składowych logo, czyli sygnetu, logotypu oraz claimu. Zależało nam, aby stworzyć logo zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu, pozostawiając jednocześnie skojarzenia z poprzednim. Oceniając naszą markę, poczuliśmy, że różnica między tym co robimy, a tym jak wyglądamy jest zbyt duża, że sam napis Edbak to już za mało.

 

Sygnet nawiązuje do naszej branży i produktów. Z jednej strony kojarzy się z obróbką materiałów, np. frezowaniem, gięciem i powtarzalnym cyklem pracy charakterystycznym dla naszych przenośników jakie realizujemy. Z drugiej strony odwołuje się do systemów mocowania uchwytów z czego jesteśmy głównie rozpoznawalni.

 

Logotyp zapisany zaprojektowanym specjalnie dla nas, fontem technicznym, który nawiązuje do branży, w której działamy.

 

Tagline (claim) to obietnica złożona naszym klientom i kontrahentom. Zawsze staramy się słuchać ich potrzeb i dostarczać najlepsze rozwiązania.

 

System Identyfikacji Wizualnej

Razem z nowym logo został stworzony system identyfikacji wizualnej przez Lubelską firmę Industi Software & Branding. Wszystkie materiały łączy charakterystyczny brand pattern oparty na obrysie sygnetu. Całość systemu została wsparta kolorem pomocniczym –  pacific blue, oznaczający wychodzenie na nowe rynki i przekraczanie granic, nawet tych morskich.

 

 

 

 

Jeśli zmiana, to tylko na lepsze

Zmiany nie zawsze są łatwe, potrafią budzić opór wśród grup, których ta zmiana dotyczy. Pojawiają się pytania, po co to wszystko. Jeśli jednak stoi się w miejscu to tak naprawdę zostaje się w tyle. Nie możemy sobie na to pozwolić. Mamy nadzieję, że zmiana ta zostanie odebrana na rynku jako krok w przód i zmiana tylko na lepsze.