EDBAK dba o jakość swoich produktów i bezpieczeństwo użytkowników.

Uchwyty EDBAK do budowy ścian wideo typu pop-out, typu full service oraz typu stałego poddane zostały szczegółowym badaniom w celu uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa TÜV.

Zgodnie z wymogami dla produktów profesjonalnych przeznaczonych do montażu w przestrzeni publicznej, wyroby Edbak zostały poddane 5-krotności maksymalnego obciążenia nominalnego podawanego w specyfikacji produktów. Wyroby testowane są przez 24 godziny w pomieszczeniu, gdzie temperatura wynosi 20 °C ± 3. Aby produkty pomyślnie przeszły certyfikację we wskazanych warunkach w określonym czasie, nie może być żadnego  złamania lub trwałego uszkodzenia. Zaś w przypadku stosowania plastiku na częściach nośnych testy prowadzone są również w wysokim zakresie temperatur 40 °C i niskim zakresie temperatur 0 °C.

Przeprowadzony proces certyfikacji wyrobów potwierdził, że nasze wyroby spełniają określone kryteria i zdefiniowane aspekty istotne dla bezpieczeństwa. Uchwyty do budowy ścian wideo otrzymały certyfikat TÜV. Ten uznany znak kontrolny jest potwierdzeniem, że jakość produktów EDBAK została sprawdzona przez niezależną stronę trzecią. Certyfikat wydany został przez firmę TÜV Rheinland Polska. To jedna z czołowych firm certyfikacyjnych i badawczych w Polsce.